Valami készül Washingtonban – Trump hétfőre időzített egy nagy bejelentést

Trump titokzatos hétfői bejelentését egy magas szintű látogatás előzi meg, amely újabb fordulatot hozhat az amerikai külpolitikában.

Trump titokzatos hétfői bejelentését egy magas szintű látogatás előzi meg, amely újabb fordulatot hozhat az amerikai külpolitikában.
„Időzített bomba” lehet a Pride égisze alatt hirdetett elfogadás és a progresszív oldalon egyre divatosabbá váló palesztinpártiság együttes vállalása.
Mark Rutte az USA Irán elleni fellépését véleményezte.
A főtitkár szerint a konfliktus összetettsége miatt ezek a diplomáciai erőfeszítések komoly próbák elé állítják mindkét oldalt.
António Guterres a szervezet főtitkára elutasítja Putyin azon ötletét, hogy ideiglenes kormányzást kellene elrendelni Ukrajnában.
Mark Rutte szerint az Egyesült Államok megerősítette a NATO iránti elkötelezettségét.
Az amerikai elnök ukrajnai és oroszországi különmegbízottja szerint a békéről az ukrán elnök és népe dönt.
Mark Rutte az X-en is posztolt a találkozóról.
A NATO-főtitkár szerint mivel a háború globális konfliktussá vált, az európai szövetségeseknek nagyobb szerepet kell vállalniuk.
A főtitkár a védelmi kiadások növelésére, valamint háborús gondolkodásmód elsajátítására sürgette a szövetség országait.
Hazánk nem blokkolja, de nem is járul hozzá a támogatáshoz.
A volt holland miniszterelnök október 1-től tölti be a tisztségét, amikor Jens Stoltenberg mandátuma a szövetség élén eltöltött tíz év után lejár.
Az utolsó pillanatig kivárt a támogatást illetően – jó oka volt rá.
A Washington Post szerzője a szerdai Orbán-Stoltenberg csúcs után arra a következtetésre jutott, hogy hazánk aláássa az Ukrajna megsegítésére irányuló erőfeszítéseket.
Több lehetséges forgatókönyvet is felvázoltak a holland jelöltet ellenzők.
A NATO történetében pedig még soha nem fordult elő az, hogy valamelyik közép- vagy kelet-európai országból került volna ki főtitkár – mutatott rá a magyar tárcavezető.
„Nagyon fura lenne, ha egy ilyen ember jelöltségét a magyar kormány támogatná” – mondta Szijjártó Péter.
Ez Magyarországon lehetne nemzeti konszenzus: a DK-tól a Fideszig, a Momentumtól a Bencsik Andrásig.
A magyar miniszterelnök már nincs egyedül a vezető német lap szerint.